Wycieczka integracyjna

20 września wraz z zespołem Szkółki DOROSŁYCH roślin w pojemnikach udaliśmy się na wyjazd integracyjny. Kierunkiem, który obraliśmy były ogrody do zwiedzania Państwa Kapias, znajdujące się na południu Polski.

Nasz spacer po ogrodach rozpoczęliśmy z panią Katarzyną Kapias. Wprowadziła nas w historię Nowych Ogrodów, które wraz z rodziną tworzą już od 13 lat. Omówiła plan ogrodów, a także zwróciła uwagę na najciekawsze założenia roślinne, w tym ogrody w różnych stylach. Jak wspomina, wszystko tu powstaje z pasją i konsekwencją.

W ogrodach do zwiedzania z pewnością nogi same nas niosły. Podróż rozpoczęliśmy od labiryntu, który doprowadził nas do ogrodu w stylu angielskim. Królowały w nim różane i bylinowe rabaty. W dalszej części ogrodu znajdował się taras z pięknym widokiem na czterohektarowy teren. W ogrodzie lata, w którym znajdował się prawdziwy domek dla smerfów, mogliśmy poczuć się jak dzieci. Śmiechom nie było końca! Tuż przy ogrodzie w barwach narodowych sprawdziliśmy czy przytulanie brzóz faktycznie poprawia nastrój. Uśmiechy na twarzach mówią same za siebie! W wypełnionym aromatycznymi ziołami toskańskim patio mogliśmy poczuć istny śródziemnomorski klimat. Podczas spaceru był też czas na wytężenie umysłu przy partyjce ogromnych szachów. Spacer zakończyliśmy w ogrodzie wiejskim, gdzie zebraliśmy się by stworzyć wspólne zdjęcia.

Ogrody do zwiedzania chętnie odwiedzane są przez gości krajowych oraz zagranicznych. Wśród spacerowiczów spotkać można również lokalnych mieszkańców. Podczas spaceru pasję do natury czuć podczas każdego kroku. Ogrody są nie tylko ucztą na oczu odwiedzających, ale również bezpiecznym domem dla zwierząt. W ogrodach dominują bowiem naturalne tworzywa, a w niektórych miejscach stworzone zostały nawet zielone dachy.

Ogród opuściliśmy z głowami pełnymi pomysłów oraz inspiracji. Wspólnie spędzony czas w roślinnym otoczeniu z pewnością dał nam wytchnienie oraz energię do dalszych zielonych działań.

Fotorelacja z wydarzenia poniżej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę