Zieleń to Życie 2022 – podsumowanie

Za nami 29. Edycja Międzynarodowej Wystawy Zieleń to Życie – wyjątkowego wydarzenia tworzonego przez szkółkarzy dla branży ogrodniczej.

Naturalnie!

Stoisko Szkółek WAŻYŃSCY zlokalizowane było niezmiennie w sercu targów, a jego motywem przewodnim było nasze motto – ,,Świadoma zieleń!”. Idealnie wpisało się ono w tegoroczne hasło wydarzenia – ,,Naturalnie!”.

Tuż przed wydarzeniem spytaliśmy nasz zespół czym według nich jest świadoma zieleń? Bez wahania odpowiadali, że są to rośliny, które przez lata spełniają swoją proekologiczną rolę, ich produkcja jest niskoemisyjna i nie wymaga dodatkowych nakładów wody, a także stanowią pożywienie i naturalne schronie dla fauny.

Tegoroczne stoisko wypełniliśmy zatem aranżacjami mającymi wzmocnić ten przekaz. Cieszące się ogromnym zainteresowaniem donice w kształcie głów miały za zadanie skłonić do przemyśleń dot. kierunku działań i istotnej roli roślin. Wypełnione zostały one DOROSŁYMI roślinami. Aranżacje z rozmnożonego przez Szkółkę MŁODYCH roślin materiału szkółkarskiego nie tylko pokazywały wysoką jakość polskiej produkcji, ale również symbolizowały nowe, zielone życie powstające właśnie w Szkółkach WAŻYŃSCY. Dopełnienie stoiska stanowiła barwna, naturalna rabata, w której nie mogło oczywiście zabraknąć wysokich drzew, prosto ze Szkółki DUŻYCH roślin z gruntu.

Z ogromną radością przyjęliśmy wiadomość, że jury konkursu WAWRZYN, na najatrakcyjniejsze stoisko Zieleń to Życie, dostrzegło nasze działania i postanowiło wyróżnić nas Zielonym Wawrzynem. Dziękujemy!

Na stoisku niezmiennie zaprezentowaliśmy:

MŁODE rośliny w pojemnikach P9, wśród nich nowość – krzewuszkę VINTAGE LOVE,

DOROSŁE rośliny w pojemnikach – o nowościach z tej Szkółki poniżej,

DUŻE rośliny z gruntu, wśród nich nowość rynkową – lipę drobnolistną MULTISTAM.

Sprzedaż detaliczna gotowych produktów ze Szkółek WAŻYŃSCY odbywała się na barwnym stoisku kiermaszowym Centrum Zieleni WAŻYŃSCY.

Zielone branża – obecna!

Nic nie jest w stanie w pełni zastąpić bezpośredniego kontaktu. Zieleń to Życie stanowi świetną okazję do networkingu. Podczas tegorocznej edycji odnotowaliśmy bardzo wysoką frekwencję na stoisku Szkółek WAŻYŃSCY. Z niekrytą radością spotykaliśmy się z przedstawicielami zielonej branży, w tym szkółkarzami – dostawcami i odbiorcami, architektami krajobrazu, właścicielami punktów ogrodniczych i budowlanych, a także przedstawicielami branżowych magazynów oraz roślinnymi influencerami.

Nasz zespół przedstawiał najnowszą ofertę 2022/2023, a także relacjonował bieżące działania. Omawialiśmy zielone trendy oraz zmieniającą się jak w kalejdoskopie sytuację. Stoisko Szkółek WAŻYŃŚCY odwiedzali także nowi klienci, zarówno Ci z tych już prężnie działających przedsiębiorstw jak i znajdujący się na początku swojej zielonej drogi. Dziękujemy wszystkim, bez wyjątków, za wspólnie spędzony czas oraz zaufanie!

Konkurs Roślin Nowości Związku Szkółkarzy Polskich

Wśród uczestników Konkursu Roślin Nowości pojawiły się aż dwie nowości z oferty Szkółki DOROSŁYCH roślin – Hydrangea paniculata LITTLE SPOOKY oraz Buddleja davidii BERRIES & CREAM.

Hortensja bukietowa LITTLE SPOOKY jest piękną, kompaktową odmianą. Jej atutem są wyjątkowo silne pędy, które bez trudu są w stanie utrzymać duże kwiatostany. Kwitnie obficie, od lipca do października, na pędach tegorocznych. Kwiaty na początku kwitnienia mają barwę zielonkawą, później są kremowobiałe, a w momencie przekwitania lekko różowieją.

Budleja Davida BERRIES & CREAM to natomiast wytrzymała odmiana ceniona ze względu na dwubarwne, bardzo dekoracyjne kwiaty. Są one fioletowo-kremowe, zebrane w podłużne, mierzące 15-20 cm kwiatostany. Kwitnie obficie, od lipca do września, na pędach tegorocznych, przy czym systematyczne usuwanie przekwitniętych kwiatostanów przedłuży kwitnienie. Dodatkowym atutem tej odmiany, jest znacznie intensywniejsze, w porównaniu do innych odmian tego gatunku, wabienie motyli pachnącymi i miododajnymi kwiatami.

Poniżej prezentujemy fotorelację z wydarzenia, a tych z Państwa, którzy chcieliby otrzymać najnowszą ofertę zachęcamy do przesłania formularza (CLICK!).

Serdecznie dziękujemy za spotkania i niezmiennie zachęcamy do kontaktu oraz wizyty w Szkółkach WAŻYŃSCY.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę